MELİHA ERCAN HASTA KONUKEVİ

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarına hizmet verecek olan Meliha Ercan Hasta Konukevi faaliyetine başladı.

Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisine hayırsever iş adamı Nurullah Ercan tarafından yaptırılan ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in yakından takibiyle kısa sürede yapımı tamamlanan Konukevi, 4 bin 109 m2 alanda, 48 oda ve 96 yatak kapasitesine sahip olarak hizmet veriyor.

ANNESİNİN ANISINI YAŞATMAK İÇİN YAPTIRDI, ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAYACAK

Otel standartlarında dizayn edilen konukevi, ayaktan ya da yatarak tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının acil barınma ihtiyaçlarının ücretsiz olarak giderilmesi için hazırlandı. Konukevi bu özelliğiyle Selçuklu’nun ve tüm bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak.

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan’ın annesi Meliha Ercan adını taşıyan hasta konuk evi ile ilgili yapım kararı 2017 yılında imzalanan protokolle sağlanmıştı. Protokolde imzası bulunan isimler ise; Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve hayırsever işadamı Nurullah Ercan’dı.